klub minigolfu

Sportovní činnost klubu MGC Hradečtí orli a rozvoj minigolfové mládeže jsou finančně podporovány statutárním městem Hradec Králové a Královéhradeckým krajem.

Mezinárodní 24-hodinový maraton Děčín, 11.-12.3.2017
28. března 2017

Tradičního maratonu v hale v Děčíně s filcovým hřištěm se letos zúčastnilo rekordních 29 dvojic, přitom bylo více cizinců než Čechů. Účast byla velmi kvalitní včetně několika mistrů světa a Evropy. První dvě pozice obsadili bratři Erlbruchové, kteří hráli ve dvojicích se svými oddílovými spoluhráči z Hardenbergu Karlem Molnárem a Martinem Ječným.

Hradečtí orli vyslali do těžkých bojů 2 dvojice – Ivoše s Liborem a Mirka s Dominikem. Nakonec z toho bylo 20. a 26. místo. Turnaj byl především vítanou přípravou před ostrým jarním startem na filcovém Grand Prix v Olomouci.

Fotogalerie

Velmi brzy letos vypukla také nová ligová sezóna. První kolo druhé ligy přivítalo filcové hřiště v Děčíně. Pro spoustu hráčů to byl na úvod sezóny docela tvrdý oříšek a tak o vysoká čísla nebyla nouze. Orlí béčko nastoupilo v poměrně silné sestavě i s hostující Julií Pazderkovou, ovšem na slušně hrající tým Tempa to přesto nestačilo. Ovšem rozdíly mezi mančafty byly obrovské a třetí Tanvald skončil s velkou úderovou ztrátou.

V mužské kategorii vybojoval Jack bronz a David skončil sedmý. V seniorské kategorii se nedařilo Petrovi a obsadil také sedmé místo. O tři místa lépe pak skončil Mirek. Nedařilo se ani Dominikovi, který skončil druhý ovšem s neslavným výkonem. Žákovské medaile si rozdělili pouzeOorli v pořadí Filip, Jirka a Daniel. Dodejme ještě výsledek hostující Julči, která obsadila v ženské kategorii druhé místo a třetí absolutně.

Fotogalerie

V hlavní části už to ovšem tak slavné jako ve čtvrtek nebylo. Oporám týmu se nedařilo a družstvo zaznamenalo ústup ze slávy. Po dvou nepovedených sobotních okruzích z toho bylo celkově až osmé místo.

Pěkné výsledky zahráli Zbyněk a Bedýnka, kteří obsadili 9. resp. 13. místo. Kamil po dvou nezdařených kolech skončil až 28. V seniorské kategorii obsadil Petr dvacátou pozici. V seniorech 2 pak obzvláště ve druhém kole zápasil s hřištěm Laďa a vybojoval desáté místo.

Zbyněk Exner      19 22 24 19 21 23    128
    Martin Bednář     24 20 24 22 22 20    132
    Petr Vlček        20 26 25 24 21 23    139
    Kamil Rous        22 30 28 20 22       122
    Ladislav Švihel   22 36 24 23 24 20    149

INTERNATIONALE OFFENE PSV HALLEN-VM 2017, 23.2.2017

Početná orlí výprava vyrazila i tento rok na halový turnaj do rakouského Garstenu. Přípravný turnaj hraný v absolutních kategoriích muži a ženy na tři kola přinesl nejvíce radosti Kamilovi, který obsadil jedenáctou příčku. Pod orlí hlavičkou hrál i hostující Laďa, který skončil 23., Petr obsadil 38. pozici následován Zbyňkem. Nejhůře dopadl Bedýnka, který obsadil až 61. příčku.

Kamil Rous       22 22 22    66
    Ladislav Švihel  24 22 22    68
    Petr Vlček       23 24 24    71
    Zbyněk Exner     25 24 22    71
    Martin Bednář    25 30 25    80

Rajhrad Cup, 12.2.2017

Čtvrtého brněnského turnaje se zúčastnili pouze Ivoš a Jack. Ivoš v seniorské kategorii obsadil pátou pozici a Jack v té mužské sedmou.

Pavel Kudyn     23 22 20 24    90
    Ivo Martínek    24 23 21 25    93

Rajhrad Cup, 8.1.2017

Třetí kolo brněnské série odehráli celkem čtyři Orli. V kategorii muži si nejlépe vedl Kamil, který vybojoval bronz a vykopl turnaj osmnáctkou, Jack skončil osmý. V seniorské kategorii skončil Ivoš druhý a Petr hned za ním na třetí příčce.